
- Бер 18, 2021
- admin
- Без категорії
- 0 Comments
Ринок будматеріалів пропонує сьогодні безліч варіантів вирішення питання з облицювання стелі. Тим, хто вибирає дешевий, швидкий спосіб створення стильного інтер’єру в комерційних і житлових приміщеннях, варто звернути увагу на пластикові панелі.
Монтаж ПВХ панелей має масу переваг в порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами і може бути виконаний як за допомогою фахівців, так самостійно, а це – суттєва економія коштів.
Розглянемо докладніше процес обшивки панелями стелі своїми руками, а більше інформації про ПВХ продукцію ви дізнаєтеся на на сторінці в Instagram компанії-виробника Brilliant.
Вибір панелей
ПВХ панелі для оформлення внутрішніх поверхонь сьогодні доступні в широкому асортименті фактур і кольорів, різних виробників, і це дає можливість підібрати обробку з урахуванням особливостей і колірної гами інтер’єру, а також особистих переваг власників. Найбільш поширеним є:
- Глянсовий.
- Матовий.
- Піраміда.
- Кристал 3D.
Про переваги даного матеріалу можна говорити дуже багато, але найголовнішими параметрами є естетична привабливість, простота монтажу, вологостійкість і можливість приховати інженерні комунікації. Далі поговоримо про те, які етапи робіт необхідно виконати для того, щоб установка ПВХ вагонки була виконана якісно і з дотриманням інструкції, а матеріал виправдав очікування і протягом багатьох років зберігав свої властивості.
Підготовчі роботи
Для того, щоб приступити до кріплення пластикових панелей на стелю, необхідно провести підготовку. Якщо проводиться ремонт раніше експлуатованого приміщення, житлового або комерційного, то необхідно виконати демонтаж старої стелі і очистити поверхню від крупного сміття.
Також варто виконати закупівлю необхідно матеріалу – панелей для створення обрешітки, металовиробів, підготувати інструменти для роботи.
Розміри пластикових панелей для стелі
Для облаштування стелі випускають панелі стандартного розміру: 595х595х8 міліметрів. Однак не завжди даний розмір підходить для облаштування стельового простору, і тому доводиться шукати альтернативні варіанти вирішення проблеми. Можна замовити матеріал за своїми вимірами, але варто враховувати, що змінити можна тільки довжину. Товщина і ширина залишиться 8 мм і 595 мм.
Підготовка необхідного інструменту
Щоб в процесі роботи не відволікатися на пошук необхідного інструменту і додаткових аксесуарів, варто підготувати їх заздалегідь. Знадобляться вимірювальні інструменти, свердлильні, для різання матеріалу і багато іншого.
Необхідні інструменти:
- Будівельний рівень.
- Перфоратор зі свердлами, шуруповерт з насадками, електродриль.
- Молоток і степлер зі скобами.
- Ножівка по металу (для металевого профілю) або по дереву (якщо встановлюється дерев’яний каркас).
- Електричний лобзик для обрізки панелей.
- Маркер або олівець для виконання розмітки.
- Драбина.
- Захисні окуляри, щоб запобігти потраплянню сторонніх предметів в очі.
Також варто подбати, щоб в достатній кількості були витратні матеріали і фурнітура – саморізи, шурупи, дюбелі, скоби і розрахувати витрату профілів і основного матеріалу.
Спорудження обрешітки для ПВХ панелей
Установка обрешітки для кріплення ПВХ панелей дозволяє зробити поверхню ідеально рівною, приховати комунікації та існуючі перепади висоти. Іноді панелі монтуються безпосередньо на чорнову стелю за допомогою рідких цвяхів, але такий спосіб вимагає більш ретельної підготовки поверхні і не дозволяє кріпити врізні світильники.
Для створення обрешітки використовують дерев’яні бруски або металевий профіль, розташувавши їх на певній відстані між собою. Найчастіше відстань між профілями становить 50 см.
Після попередньої розмітки на стелі здійснюється кріплення поперечних і поздовжніх профілів за допомогою металовиробів.
Дерев’яна обрешітка
Для створення каркаса при установці пластикових панелей на стелю можуть застосовуватися різні матеріали. Одним з найбільш затребуваних є дерево. Розмір бруса повинен бути з перетином 20х40 або 15х40, мати гладку поверхню без сучків і тріщин. Оптимальний варіант – елементи з сосни або ялини.
Дерев’яна обрешітка підійде для приміщень, де немає підвищеної вологості. Якщо немає можливості замінити дерево іншим матеріалом, то бруси варто обробити спеціальним вологозахисним просоченням. Це дозволить уникнути виникнення процесів гниття і утворення грибка. З’єднуються поперечні і поздовжні елементи цвяхами.
Серед переваг такої обрешітки можна виділити наступне:
- Доступний, недорогий матеріал.
- Простота монтажу.
- Матеріал легкий в роботі, легко піддається різанню.
Недолік – це схильність до гниття і низька пожежна безпека.
Етапи спорудження обрешітки
- Виконання розмітки на стінах за допомогою рівня.
- Установка по периметру напрямних брусів (кріплення підбирається з урахуванням матеріалу стін).
- Кріплення поперечних елементів.
Далі вже встановлюються пластикові елементи згідно з інструкцією.
Металевий каркас для пластикових панелей
Обрешітка з металу також затребувана при установці пластикових панелей на стелю. Вона не піддається впливу вологи, відрізняється міцністю і довговічністю. Єдиним мінусом даного каркаса можна назвати його вартість, адже металеві рейки обійдуться дорожче дерев’яних.
Використовують металевий профіль CD-60, UD-27, оцинковані П-подібні кронштейни і кріплення. Для фіксації елементів застосовують саморізи, встановлюючи їх відразу в стіну (якщо дозволяє поверхню) або на дюбель.
Пластикова обрешітка для панелей ПВХ
Каркас із пластику підійде для установки в будь-якому приміщенні, в тому числі з підвищеною вологістю. Матеріал стійкий до процесів гниття, пожежобезпечний і дуже простий в роботі. Як відзначають фахівці, термін служби такого каркаса перевищує термін служби самих панелей, оскільки він не піддається впливу різних факторів – вологи, підвищеної температури та інших. Кріплять стелю з панелей ПВХ до пластикової обрешітки за допомогою кліпс, що значно спрощує і прискорює роботу. Також для кріплення панелей до такої обрешітки використовують клей або, наприклад саморізи, але варто враховувати, що другий варіант може спричинити за собою незначну деформацію каркаса.
Прокладка комунікацій
Важливо відзначити, що перед тим, як приступати до установки панелей, необхідно продумати розташування комунікацій в кімнаті і виконати їх монтаж. Це дозволить в подальшому приховати дроти, труби та інші елементи, які проходять по стелі або під нею. Потрібно розрахувати місце установки світильників, визначити, де буде підведення електромережі до освітлення і багато іншого.
Монтаж стартового профілю
Першим при створенні обрешітки монтується стартовий профіль. Він “задає” напрямок всім пластиковим елементам підвісної конструкції, дозволяє закрити торці панелей, і саме з нього починається кріплення до стелі ПВХ панелей. Використовуючи такий профіль, час оздоблювальних і монтажних робіт істотно скорочується.
Стартовий профіль виглядає у вигляді букви П, при цьому, довжина його сторін відрізняється – одна коротша від іншої. Кріплення цього елемента варто виконувати на відстані 5 мм від стіни, використовуючи саморізи, а простір, що утворився в подальшому закривають стельовими плінтусами. У профіль вставляються рейки, нарізані за розмірами.
Крім стартового профілю існують і інші допоміжні елементи, завдяки яким кріплення панелей виконується швидше, надійніше і без видимих естетичних дефектів. Це:
- F-подібний профіль. Використовується з метою закриття торцевих стиків в кутах.
- З’єднувальний або Н-подібний. Застосовується у випадках, коли їх потрібно з’єднати між собою.
- Зовнішній і внутрішній кут – монтується там, де утворюються прямі кути (зі стіною, між панелями і т.д.).
- Загальнобудівельний універсальний – дозволяє приховати прямі кути при стикуванні панелей.
Використовуючи дані профілі, готова конструкція стелі буде виглядати завершеною і акуратною.
Монтаж стельових панелей
Після того, як вcтановлена обрешітка, встановлений стартовий профіль і пластиковий молдинг по периметру, можна кріпити панелі на стелю. В установчому профілі фіксується стартова панель ПВХ. Тут важливо розташувати її так, щоб вона прилягала до стіни. Рейку, яку встановили, кріплять за допомогою саморізів до стіни. Наступну панель необхідно вставити в паз з боку полки кріплення і зістикувати з першою стартовою рейкою. Далі конструкцію потрібно так само закріпити саморізами. Отвори для кріпильних елементів виконують за допомогою дрилі або перфоратора, попередньо виконавши розмітку і намітивши місця свердління олівцем або маркером.
Щоб конструкція була надійною і міцною, виконують кріплення кожної деталі. Подальшу планку вставляють так, щоб вона прикривала місце вкрутки саморіза або закривала скобу, якщо використовувався цей спосіб кріплення.
При з’єднанні елементів варто бути гранично акуратним, розташовувати їх якомога щільніше один до одного, уникаючи виникнення зазорів і щілин. Щоб рейки між собою краще стикувалися, застосовується гумова киянка, за допомогою якої можна підштовхнути панель, не пошкодивши її.
Перед тим, як встановити останню панель, потрібно підігнати її за розміром, вимірявши незайняту площу на стелі, обрізавши зайве. Завершується установка підвісної стелі кріпленням стельового ПВХ плінтуса, який надає конструкції привабливий вигляд і приховує стики панелей зі стіною. Кріпиться він на рідкі цвяхи, забезпечуючи швидке і міцне зчеплення.
Кріплення стельових панелей
Залежно від того, з якого матеріал виготовлена обрешітка, підбирається спосіб кріплення ПВХ панелі для стелі. А саме:
- Металева обрешітка – саморізи в стіну або на дюбель.
- Дерев’яна – саморізи, скоби.
- Пластикова – кліпси (кляймери), клей, рідше – саморізи.
Якщо монтувати пластикові панелі доводиться не на обрешітку, а на заздалегідь підготовлений чорнову стелю, то для кріплення ПВХ елементів рекомендується використовувати спеціальний клей, який ще називають «рідкі цвяхи». Він міцно з’єднує поверхні, Простий в роботі і дозволяє заощадити час установки.
Монтаж панелей ПВХ без обрешітки
Даний метод підійде тільки в тому випадку, якщо поверхня чорнової стелі ідеально рівна (спочатку або вирівняна вручну). Допустимим є перепад висотою до 0,5 сантиметра. Якщо поглиблення і горби будуть більше, то дуже скоро пластикові панелі відклеяться або деформуються.
Перед монтажем проводиться ретельне очищення поверхонь від пилу, жиру, інших забруднень із застосуванням спеціальних розчинів. Після цього стеля покривається ґрунтовкою. В процесі формування зовнішніх і внутрішніх кутів не потрібно. Досить пластикового куточка без пазів для облицювання.
Установка останньої ПВХ панелі
Фіксація останньої панелі ПВХ на стелі може викликати ряд труднощів, особливо, якщо розміри матеріалу не відповідають вільній площі, що залишилась (без покриття). Якщо установка виконується безкаркасним способом або на каркас з подальшим використанням плінтуса, то пластик можна підрізати, а нерівний край приховати декоративним стельовим плінтусом. Але найчастіше потрібен особливий пластиковий профіль зі спеціальним пазом. У нього рекомендується вставляти першу і останню деталь, при цьому зовнішня частина такого профілю буде служити в якості обробки місць стиків панелі і стіни.
Висновок
Як бачимо, установка пластикових панелей на стелю – досить легкий процес, але вимагає уважності і ретельної підготовки. Якщо ви не впевнені в своїх силах, не маєте необхідного інструменту, тоді, щоб запобігти пошкодженню матеріалу і уникнути неякісної роботи, монтаж стелі варто довірити професіоналам.