Телефон: +38(050) 374-12-17
Адреса 58018, м. Чернівці, вул. Чкалова, 20
blog img

При виборі оздоблювальних матеріалів для стін все більше людей віддають перевагу ПВХ панелям. Таке облицювання виглядає ефектно, коштує недорого, не вимагає особливого догляду, і при цьому монтаж стінових панелей виконується швидко і без зайвого пилу.

Широкий вибір матеріалів, представлений на сучасному ринку, дає можливість створити гармонійний і красивий інтер’єр в будь-якому стилі.

установка панелей

Якщо ви вирішили зробити ремонт або виконуєте обробку нового приміщення і хочете виконати облицювання своїми руками, ми пропонуємо вам ознайомитися з покроковим керівництвом, завдяки якому робота буде зроблена якісно і швидко. Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, тоді оптимальним варіантом стане довірити кріплення панелей професіоналам.

Типи ПВХ панелей для стін

Сьогодні панелі ПВХ для оздоблення стін доступні в широкому асортименті. Найпопулярнішими з них є вагонка, звичайні (ширина панелі до 500 міліметрів) і листові, які випускаються в розмірі 1120x2400x4мм. Кожен з цих видів має свої особливості монтажу і може бути використаний як для оздоблення стін, так і для оформлення перегородок і облицювання стель.

Розрахунок кількості панелей ПВХ

Для того, щоб розрахувати необхідну кількість матеріалу, перш за все, необхідно порахувати площу стін, відняти площу вікон і дверей, і отриману цифру розділити на площу однієї панелі. До цієї кількості рекомендується додати приблизно 10% матеріалу, який піде на відрізи, нахлести. Пошкодження панелей при монтажі при самостійній установці без досвіду також збільшить витрату матеріалу. Це стосується звичайних панелей. Якщо говорити про те, скільки знадобиться листових, то тут трохи інша схема розрахунку.

При виборі листових матеріалів для обшивки варто віддати перевагу тим, які по висоті відповідають висоті стелі (або мають велику довжину, яку можна обрізати). Вимірюється периметр всіх стін, віднімається периметр вікон і дверей, і отримана цифра ділиться на ширину однієї панелі.

Розрахунок необхідних комплектуючих для панелей

Кріплення стінових панелей в більшості випадків виконується на обрешітку. Крім основного матеріалу, знадобляться також комплектуючі – куточки, з’єднувачі, стартові профілі.

Куточки або профілі випускаються стандартної довжини – 3 метри, але є і універсальні, які продаються на метраж. Щоб розрахувати необхідну їх кількість, потрібно порахувати суму довжин всіх кутів в приміщенні (зовнішніх і внутрішніх), додати до неї периметри вікон і дверей. Отримуємо кількість метрів куточка, яке буде потрібно придбати. Якщо рахуємо стандартні профілі, то висоту всіх кутів ділимо на довжину одного профілю.

Щоб дізнатися, скільки потрібно стартового профілю, знадобиться виміряти висоту всіх кутів кімнати, адже для кожної стіни потрібен такий профіль. Кріплення розраховується з розрахунком 1 шт. на 0,5 метра рейки. Тобто, довжину всіх рейок ділимо на 2 і отримуємо кількість необхідних цвяхів і дюбелів. Кількість скоб, шурупів, саморізів, цвяхів та іншої фурнітури для монтажу панелей на стіну розраховуємо, множачи кількість профілів і панелей на кількість рядів рейок.

Попередні роботи

Перш, ніж приступати до монтажу ПВХ панелей на стіни, знадобиться підготувати все необхідне для роботи. Поверхня стін рекомендується очистити від крупного сміття, позбутися від грубих нерівностей. Ретельно вирівнювати стіну не потрібно, адже завдяки каркасу всі нерівності будуть приховані.

Підготовка необхідного матеріалу та інструментів

Придбаний матеріал розпаковувати варто відразу перед монтажем, щоб не пошкодити його і дати можливість прогрітися до кімнатної температури (якщо він зберігався в холодному складі або доставлявся при низьких температурах). Також рекомендується заздалегідь підготувати витратні матеріали та інструмент, щоб в процесі роботи не виникало затримок і великих пауз на пошуки необхідного.

Список необхідних інструментів

В процесі монтажу знадобляться наступні інструментами:

 • Молоток.
 • Електролобзик і шуруповерт.
 • Ножівка, степлер і будівельний рівень.
 • Олівець або маркер.
 • Драбина.

Коли все це готово, можна переходити до процесу створення обрешітки.

Обрешітка для стінових панелей

Використання обрешітки дозволяє монтувати стінові панелі навіть на дуже нерівні стіни, приховувати комунікації, а також використовувати ПВХ матеріал в приміщеннях з підвищеною вологістю. Такий спосіб монтажу дає можливість створити ідеально рівну поверхню з незначними зусиллями. Матеріалом для каркаса може служити дерево або пластик, також популярна металева обрешітка під панелі ПВХ. У разі використання дерева, рейки необхідно покрити вологозахищаючим складом, щоб запобігти гниттю і появі грибка. Особливо це актуально в разі, якщо ПВХ обробка встановлюється у ванній, на кухні та в інших приміщеннях з різкими коливаннями вологості і температур.

Етапи складання каркаса

Для створення рівної обрешітки, а значить і для ідеального облицювання, знадобиться виконати наступне:

 • Встановлюється основа. По периметру стіни кріпиться чотири рейки з використанням рівня і надійних кріплень.
 • Якщо потрібно вирівняти рейки за рівнем, використовують невеликі обрізки брусків. Для фіксації рейок рекомендується зробити заздалегідь отвори в стіні.
 • Далі робиться розмітка для установки горизонтальних і вертикальних рейок з кроком 30-40 см.
  Виконується кріплення рейок на стіну за допомогою шурупів або саморізів.
 • Якщо планується утеплення стін, то наступним етапом укладається теплоізоляційний матеріал. Якщо ні – пропускаємо.
 • Навколо вікон і дверей варто розмістити вертикальні і горизонтальні бруски, щоб конструкція була міцною і виглядала акуратно.

Далі виконується укладання стінових панелей на підготовлену конструкцію.

Як кріпляться стінові панелі

Існує кілька способів фіксації пластикових панелей до обрешітки. Вибирати відповідний варто з урахуванням того, з якого матеріалу виконана обрешітка, а також орієнтуватися на особисті переваги. Так, найчастіше використовують такі способи кріплення:

 • Цвяхи. Підходять для установки панелей на дерев’яний профіль. Але варто враховувати, що такий варіант не дозволяє повторно використовувати матеріал після демонтажу, оскільки порушується цілісність і втрачається привабливий зовнішній вигляд.
 • Кляймери. Є найпопулярнішим і надійним способом фіксації, забезпечують приховане кріплення матеріалу до поверхні обрешітки, тим самим забезпечуючи естетичну привабливість.
 • Скоби. Простий і легкий спосіб кріплення, але вимагає наявності спеціального степлера.
 • Саморізи. Даний вид кріплення відрізняється міцністю і довговічністю, однак при його застосуванні варто бути гранично акуратним, щоб під час монтажу не пошкодити пластикову панель.

Як кріпити пластикові панелі на металевий профіль

Якщо матеріалом каркасної основи обраний метал, то процес кріплення виглядає так.

 • Встановлюється стартова планка, а також виконується кріплення фінішного і направляючого профілів.
  Панель відрізається за розміром, якщо це необхідно. Довжина повинна відповідати висоті стіни від підлоги до стелі.
 • Вставляємо кінець панелі в профіль, згинаємо її дугою і вставляємо іншим кінцем. Далі виконується підгонка листа, шляхом легкого підбивання його долонею або інструментом. Важливо не пошкодити замки, тому робити потрібно все акуратно і не поспішаючи.
 • Після того як лист встановлений, виконується його фіксація за допомогою кріпильних матеріалів. Для металу підходять саморізи. Можна користуватися спеціальними кліпсами, але для них потрібно попереднє створення поперечини.

Так само виконується установка декор панелей і на пластиковий або дерев’яний каркас.

Як кріпити панелі ПВХ до стіни без обрешітки

Існує ще один спосіб монтажу ПВХ панелей на стіну – безкаркасний. Він передбачає використання спеціального клею. Звичайно, він дозволяє економити час, сили і засоби, адже створення обрешітки не потрібно. Але варто враховувати, що для такого монтажу стіни в приміщенні повинні бути ідеально рівними, не мати опуклостей або нерівних кутів. Інакше матеріал просто не ляже так, як потрібно, а якщо і вдасться його приклеїти, то з часом можлива поява тріщин, відклеювання, деформація панелей.

Тому, якщо з рівними стінами вам не пощастило, тоді монтаж панелей на клей виконувати не варто.

Поклейка ПВХ панелей на стіну

У разі, якщо планується монтаж пластикових панелей безкаркасним способом, тобто на клей, тоді використовується інша технологія. Знадобиться ретельно підготувати поверхню стін – видалити залишки обробки, очистити від бруду і пилу, вирівняти за допомогою шпаклівки. Також буде потрібно обробити стіни ґрунтовкою, щоб усунути всі забруднення і збільшити адгезію при фіксації панелей.

Коли поверхні готові до роботи, виконують обрізку матеріалу (при необхідності), щоб розмір відповідав висоті стіни від підлоги до стелі. Далі точково (з відстанню до 30 см між точками) або зигзагоподібно клейовий склад наноситься на поверхню. Важливо! Наносити клей можна як на пластикову панель, так і на стіну. Якщо маса облицювального матеріалу велика, тоді слід зменшити крок нанесення клейового складу.

Якщо використовуються профілі і куточки, то лист панелі вставляється в заздалегідь підготовлене місце. Якщо немає – тоді матеріал щільно притискається до стіни руками або за допомогою гумового валика. Робота з ПВХ панелями повинна виконуватися акуратно, щоб не пошкодити їх.

Прокладка комунікацій

Головною перевагою установки каркаса при монтажі ПВХ панелей є те, що він дозволяє приховати не тільки нерівності, але і комунікації. Тому перед тим, як кріпити обробку, варто продумати місце розташування проводів, передбачити наявність труб та інших інженерних комунікацій. Найкраще зробити це до створення обрешітки, щоб при кріпленні рейок або профілів не пошкодити проводку.

Монтаж декоративних панелей

В асортименті оздоблювальних матеріалів з ПВХ особливе місце займають декоративні панелі. Вони мають малюнок, що імітує природні матеріали – дерево, камінь та інші.

Декоративні настінні плити мають глянсову поверхню, виглядають солідно і презентабельно. Тому їх вибирають не тільки для обробки санвузла або кухні в житловому приміщенні, але і використовують в приміщеннях загального призначення – в банківських організаціях, в ресторанах, кафе і т. д.

монтаж ПВХ панелей

Кріплення таких плит, як і молдинга, виконується за інструкцією, аналогічною монтажу ПВХ панелей безкаркасним способом. Тобто, для фіксації використовується клей. Поетапно цей процес виглядає так:

 • Підготовка стін. Поверхня стін повинна бути ідеально рівною і гладкою, без будь-яких виступів, очищена від пилу і бруду, прогрунтована.
 • Виконується підгонка плит за розміром стіни по висоті, зайве відрізається. Лист варто класти на підлогу або іншу рівну міцну поверхню, підклавши під нього довгі рейки. Це дозволить акуратно відрізати зайвий матеріал.
 • На панелі наноситься клей у вигляді зигзагу, крок нанесення – в середньому 5-10 сантиметрів.
 • Починати варто з кута.
 • Плити з полівінілхлориду прикладаються до стіни (спочатку нижньою частиною) і легко притискаються по всій поверхні (центр і краю) для кращого зчеплення матеріалів. Для більш міцного прилягання можна з гумовим валиком або іншим безпечним інструментом пройтися по всій поверхні декоративної плити.

Точно також, як і на стіну виконується монтаж панелей на стелю за допомогою клею.

Висновок

Як бачимо, самостійно виконати облицювання стін ПВХ панелями не важко. Головне, мати якісний будматеріал і необхідні інструменти, бути акуратним і слідувати інструкції. Ну а якщо часу і бажання робити все своїми руками немає, або не знаєте, чи зможете зробити роботу правильно, тоді краще довірити процес облицювання поверхонь професіоналам.

Якщо ви хочете більше дізнатися про монтаж панелей на стіни і стелю, пропонуємо підписатися на нас в Instagram.

Залиште відгук
Підпишіться на останні оновлення та дізнавайтеся про новинки та спеціальні пропозиції першими