
- Гру 23, 2020
- admin
- Без категорії
- 0 Comments
Сьогодні кожен може зробити сучасний, і при цьому дешевий ремонт.
Якщо ви запланували ремонт будинку, квартири або іншого приміщення, а ваш бюджет обмежений – оптимальним варіантом для обробки стін і стель стане монтаж пластикової вагонки.
Даний матеріал поєднує в собі естетичну привабливість, тривалий термін служби, і при цьому, його вартість доступна кожному. Більше інформації про ПВХ вагонку ви знайдете на сторінці в Instagram компанії-виробника Brilliant.
Щоб додатково заощадити, ПВХ панелі можна встановити своїми силами, не залучаючи фахівців. З цим завданням справиться будь-який майстер початківець, головне, дотримуватися технології кріплення панелей, інструкції виробника і слідувати порадам професіоналів.
Незважаючи на те, що установка пластикової вагонки вважається простим і легким процесом, до нього варто відповідально підійти і ретельно підготуватися. Розглянемо докладніше як зробити монтаж пластикової вагонки своїми руками.
Необхідні інструменти і матеріали для монтажу
Якщо необхідно самостійно виконувати монтаж вагонки ПВХ, тоді починаючому фахівцеві знадобиться приготувати інструменти, вивчити всі тонкощі і нюанси технології кріплення.
Існує два варіанти фіксації панелей до поверхні – на каркас і за допомогою рідких цвяхів. Другий спосіб менш популярний серед фахівців-ремонтників, оскільки він є досить складним. Тому в більшості випадків пластик кріпиться до каркасу.
Для швидкої, акуратною і якісної роботи знадобиться наступні інструменти:
- Будівельний рівень.
- Дриль і дюбелі відповідного розміру.
- Шуруповерт, а якщо його немає його, то можна замінити викруткою.
- Рулетка.
- Монтажний ніж і пила (ручна або електро).
- Маркер і косинець (кутник).
- Степлер технічний зі скобами.
- Рейки або бруси для обрешітки (оптимальний розмір – 40х50).
Додатково варто підготувати драбину, молоток і плоскогубці. Маючи все це під рукою, можна починати монтаж ПВХ вагонки на стіни або стелю.
Поетапна інструкція монтажу пластикової вагонки
Покроковий процес обробки поверхонь ПВХ панелями виглядає так:
- Монтаж обрешітки. Бруски або рейки за профілем саморізами кріпляться до стіни або стелі. Наприклад, якщо планується установка вертикальних панелей, тоді рейки кріпляться горизонтально, з відстанню між осередками приблизно 50 см. Поверхню стін попередньо потрібно очистити від пилу і бруду, видалити великі нерівності, але доводити стіни до ідеального стану не потрібно. У разі, якщо вагонку необхідно використовувати у вологому приміщенні, наприклад, у ванній, то рейки і бруси потрібно попередньо обробити вологозахисними складами.
- Наступний етап – вимірювання довжини панелей і обрізка зайвого.
- Кріплення першої панелі здійснюється в кутку, строго за рівнем, розташувавши сторону з пазом в кутку. Кріпиться ПВХ вагонка саморізами в попередньо намічені отвори будівельним степлером або спеціальними скобами.
- На місцях, де панель перетинається з латами, варто виконати кріплення кромки до каркасу.
- Установка другої панелі проводиться пазом в першу кромку, і точно так само виконується монтаж.
- Всі наступні елементи кріпляться аналогічно. Встановлюючи останній лист ПВХ вагонки, монтаж варто виконати з використанням кутника для з’єднання з попереднім елементом.
Таким чином, всі стіни в кімнаті обшиваються пластиковою вагонкою. Якщо потрібно зробити обшивку стелі, то інструкція по монтажу пластикової вагонки буде такою ж.
Важливо попередньо розрахувати кількість листів пластику і закупити їх в одному місці, звертаючи увагу на серію виробництва, на відтінок і фактуру панелей.
Секрети і хитрощі від професіоналів
Щоб монтаж пластикової вагонки був виконаний швидко, професійно і якісно, фахівці використовують деякі хитрощі і секрети:
- Після покупки вагонки її потрібно витримати, переклавши листи смужками ДПВ, для відновлення геометрії.
- Криву вагонку не потрібно викидати, її можна використовувати там, де потрібно різати листи – під підвіконням, у віконному отворі, і т. д.
- Щоб не з’являлися відколи і задирки в місцях, де вкручуються саморізи, можна попередньо просвердлити маленькі отвори або зробити їх за допомогою шила. Це спрощує роботу і заощаджує матеріал.
- Як правило, в приміщеннях з підвищеною вологістю рекомендується кріпити вагонку саморізами.
Це лише частина хитрощів, які використовують фахівці і які стануть в нагоді тим, хто вирішив зробити обшивку поверхонь своїми руками.