Телефон: +38(050) 374-12-17
Адреса 58018, м. Чернівці, вул. Чкалова, 20
blog img

Конструкція пластикових вікон складається з багатьох елементів, і одним з них є відлив. Його завдання-швидко і надійно відводити вологу, він дозволяє захистити стик стіни і вікна, тим самим покращуючи функціональність віконної конструкції. Установка відливів, як правило, виконується в момент монтажу вікон. Але буває так, що в процесі експлуатації відбувається пошкодження, і необхідно виконати установку відливу без заміни вікон.

Відлив – це зовнішнє підвіконня, і кріпиться воно не тільки на вікна, але і на балкони. Сьогодні на ринку доступний широкий вибір виробів. Вони відрізняються матеріалом виготовлення, кольором, терміном служби і вартістю. У продажу доступні:

Комапнія Brilliant виробляє ПВХ продукцію високої якості, а також дає корисні поради щодо її встановлення та експлуатації на своїй сторінці в Instagram.

Незалежно від того, якому матеріалу буде віддано перевагу, установка віконних відливів повинна виконуватися за певною інструкцією. Це дозволить уникнути помилок, запобігти намоканню стіни і просочуванню вологи до стиків.

Насправді, монтаж віконних відливів виконується дуже просто, і багато починаючих майстрів, маючи мінімальний набір інструментів і трохи часу, зможуть виконати його самостійно своїми руками. Але якщо немає часу на цю роботу, або з’явилися сумніви в своїх навичках, тоді краще звернутися до фахівців.

Як кріпиться відлив до пластикового вікна?

Не секрет, що правильна установка віконних відливів – запорука збереження тепла в приміщенні, а також його надійний захист від вологи, яка накопичується з боку вулиці. Незалежно від того, будуть це ПВХ підвіконня, або відливи з оцинковки або алюмінію, технологія передбачає те, що вони повинні бути встановлені під певним кутом. Про це розповімо докладніше трохи пізніше.

Перш за все, необхідно вибрати і придбати відлив. Виробники випускають вироби з типовою шириною, яка варіюється в межах 90 – 400 мм. При виборі варто враховувати ширину бетонної полиці, яка йде від рами до зовнішнього краю стіни, додавши до цієї відстані 30 мм на виступ. Одиниця виміру довжини –погонний метр, тому проблем з покупкою підвіконь потрібного розміру не виникає. Головне, виміряти точну довжину вікна, і додати до цієї цифри по 30 мм з кожного боку на загини.

Також важливо попередньо підготувати необхідні інструменти і кріплення, щоб кріплення відливу до пластикового вікна було надійним і довговічним. Потрібно взяти шуруповерт, рівень, рулетку з олівцем, саморізи і заглушки на відлив. Для гідроізоляції знадобиться силіконовий герметик.

 Установка відливу покроково на пластикове вікно виглядає так:

 • Якщо монтаж відливу з ПВХ виконується на вікно, яке вже експлуатується, тобто проводиться заміна на новий, тоді потрібно позбутися від строго зовнішнього підвіконня, виконавши демонтаж таким способом, щоб не пошкодити віконну конструкцію.
 • Далі необхідно зробити поверхню зовнішньої бетонної полиці чистою і сухою, прибрати все накопичене сміття і пил.
 • Наступний етап – підготовка, заміри і вирізання відливу за розміром вікна. Для прорізів, на зовнішніх відкосах яких виконана обробка, знадобиться додатково до довжини додати 60 мм, які будуть використані для загину з боків. Якщо ж обробка відкосів ще не виконувалася, тоді досить просто відміряти відлив по ширині вікна без нахлестів.
 • Пробна примірка. Рекомендується розмістити відлив на місці установки, не використовуючи кріплення і герметики. Це дозволить переконатися в тому, що розмір обраний правильно, і готовий виріб буде виглядати естетично привабливо і в повній мірі виконувати свої функції.
 • Якщо розмір збігається, то перед тим, як почати монтаж пластикових відливів, потрібно підготувати кілька дерев’яних підкладок. З їх допомогою буде встановлюватися необхідний кут нахилу підвіконня, що дозволить волозі не накопичуватися на поверхні і стікати назовні.
 • Попередньо вирівнявши виріб в усіх напрямках, встановивши кут 10 градусів по горизонталі в бік вулиці, потрібно бетонну полицю покрити герметиком по всій поверхні контакту з відливом.
 • На наступному етапі монтажу відливів проводиться установка виробів в спеціальний паз, який є на віконній рамі. Іноді цей паз відсутній, тому потрібно просто прикласти до рами, і виконати кріплення віконних відливів за допомогою саморізів, попередньо перевіривши рівнем правильність розташування і кут нахилу.
 • Далі, після кріплення відливу до вікна, обов’язково виконується герметизація всіх стиків і швів конструкції силіконовим герметиком, а також використовується водостійка шпаклівка.

Як бачимо, монтаж ПВХ підвіконь і їх кріплення, а також відливів із зовнішнього боку не вимагає особливих знань і професіоналізму.

Корисні поради від майстрів

 • Вибирайте відлив в колір вікна.
 • Від герметизації нижнього віконного профілю відразу після установки краще утриматися, адже знадобиться вставити відлив в отвір.
 • Монтажна піна між зливом і стіною запобіжить проникненню холоду і вологи.
 • Силіконовий герметик повинен бути швидкозастигаючим і морозостійким.

Більше інформації на цю тему ви знайдете на сторінці в Instagram ПВХ виробника Brilliant.

Залиште відгук
Підпишіться на останні оновлення та дізнавайтеся про новинки та спеціальні пропозиції першими