Телефон: +38(050) 374-12-17
Адреса 58018, м. Чернівці, вул. Чкалова, 20
blog img

Створити гарний і практичний інтер’єр у ванній кімнаті сьогодні можна за допомогою різних оздоблювальних матеріалів. З огляду на особливості клімату в приміщенні, а також з урахуванням обмеженого бюджету, оптимальним варіантом для багатьох стане монтаж пластикових панелей у ванній.

Незважаючи на великий вибір оздоблювальних матеріалів, саме ПВХ панелі користуються величезним попитом для обробки. Вони мають ряд переваг  і тому стали досить популярними. Сьогодні виробляють ПВХ панелі в широкій колірній гамі, різних розмірів, а також фактур, і це дає можливість вибрати відповідний матеріал з урахуванням особистих переваг і побажань.

Монтаж ПВХ панелей у ванній не вимагає особливих зусиль і знань, і тому, знаючи деякі секрети і інструкцію по кріпленню, кожен зможе виконати цей процес своїми руками. Однак якщо ви сумніваєтеся в тому, що зможете зробити обшивку якісно і красиво, або не маєте під рукою необхідних інструментів, тоді цей процес краще довірити професіоналам.

Більше інформації про ПВХ панелі та їх установку можна знайти на сторінці в Instagram компанії-виробника ПВХ продукції Brilliant.

На що кріпити панелі ПВХ у ванній?

Варто відзначити, що установка ПВХ панелей у ванній можлива декількома способами. Вибір залежить від того, наскільки рівні стіни і кути в приміщенні, а також від наявності відкритих комунікацій. Способи:

  • Монтаж пластикових панелей у ванній на рідкі цвяхи – підходить для ідеально рівних поверхонь. В цьому випадку кріплення ПВХ панелей на клей виконується безпосередньо на стіну, дозволяє заощадити час, а також знижує витрати на кріпильні матеріали. Запорукою якісної роботи є надійний клей, який буде утримувати панелі в заданому положенні і не піддаватися впливу різних факторів у вологому приміщенні.
  • Кріплення ПВХ панелей у ванній на каркас. Такий варіант дає можливість приховати всі нерівності і заховати комунікації. За часом і фінансам є більш витратним, але забезпечує більш якісний результат. Каркас можна легко самому зробити з брусків дерева або металевого профілю.

Залежно від обраного способу, набір інструментів буде відрізнятися. Рулетка, рівень, степлер, ножівка – це мінімальний набір, але якщо буде встановлюватися обрешітка, тоді потрібно ще підготувати шуруповерт, перфоратор, рейки або спеціальний профіль і драбину.

Каркас для ПВХ панелей у ванній

Розглянемо покроково, як кріпити стінові панелі у ванній на каркас. Коли розраховано кількість матеріалу, а панелі ПВХ та інші необхідні матеріали вже є в наявності, можна переходити до процесу обшивки стін ванної кімнати. Перш за все, необхідно підготувати поверхні. Робити стіни ідеально рівними не потрібно, а ось обробити спеціальними грунтовими складами необхідно, оскільки монтаж панелей ПВХ у ванній на каркас передбачає утворення пустот між основною стіною і пластиком, і при підвищеній вологості можливе утворення цвілі і грибка.

Коли стіни в приміщенні оброблені, приступають до наступних робіт.

  • Встановлюються горизонтальні напрямні по периметру ванної кімнати.
  • До них в пророблені перфоратором отвори, за допомогою дюбелів і саморізів, фіксуються металеві профілі або рейки. Відстань між горизонтальними профілями: для стін – 40-50 см, для стелі – 30-40 см. Перші і останні профілі кріпляться на відстані 5-7 см від підлоги і стелі, а проміжні входять точно в кут.
  • Важливо, щоб стінові панелі з ПВХ мали перпендикулярний напрямок щодо профілів.
  • Коли каркас готовий, виконується монтаж ПВХ вагонки. Починати варто з кута.
  • За допомогою зовнішнього і внутрішнього профілю, здійснюється установка панелі в кутку.
  • Вкручуючи саморізи, кріпляться пластикові панелі, при цьому, кожна з них вставляється в попередній і фіксується до каркасного профілю.
  • Як правило, завершує установку панелей у ванній монтаж плінтуса – підлогового і стельового.

Розмір пластикових панелей для ванної

Для того, щоб ванна з пластикових панелей виглядала привабливо, а монтаж був виконаний швидко і якісно, важливо правильно підібрати матеріал. Так, сьогодні панелі випускають в різній довжині і товщині, з різною жорсткістю. Найчастіше виконують установку панелей ПВХ у ванній, ширина смуг яких становить 25-30 см. Довжина може варіюватися від 3 до 6 метрів, і підбирається з урахуванням висоти стель. Іноді може застосовуватися ПВХ вагонка, але її ширина становить 10 см, а значить, установка зажадає більше часу і сил.

Фарбування пластикових панелей у ванній

Якщо необхідно змінити колірну гамму інтер’єру і зробити її більш сучасною, або освіжити ремонт в будинку, стіни у ванній з пластикових панелей можна пофарбувати. Потрібно пам’ятати, що не всі фарби для цього підходять. Оптимальним варіантом стане акрилова фарба. Її можна використовувати для пластику і вагонки, вона лягає рівномірно, швидко висихає і зберігається на поверхні тривалий час.

Більше інформації про ПВХ панелі можна знайти на нашій на сторінці в Instagram.

Залиште відгук
Підпишіться на останні оновлення та дізнавайтеся про новинки та спеціальні пропозиції першими