Телефон: +38(050) 374-12-17
Адреса 58018, м. Чернівці, вул. Чкалова, 20
blog img

Наявність балкона в квартирі або в приватному будинку – це не тільки додаткова площа, але і додаткові витрати. Це пов’язано з тим, що дана конструкція піддається впливу зовнішніх факторів, і підвищується ризик виникнення грибка, цвілі, а також руйнування конструкції. Обшивка балкона пластиком забезпечить надійний захист, поліпшить теплозбереження. Крім того, балкон, обшитий пластиком – це красиво і практично.

Сьогодні для обшивки балконів використовують різні матеріали, але найчастіше використовується ПВХ вагонка або пластикові панелі. Це пояснюється тим, що даний матеріал відрізняється довговічністю, витримує перепади температур і вплив вологи, і при цьому, коштує дешево. До того ж, обшити балкон панелями зможе навіть початківець майстер сам, не вдаючись до послуг фахівців. Але потрібно пам’ятати про те, що виконуючи роботу своїми руками на висоті, важливо дотримуватися техніки безпеки.

Обшивка балкона ПВХ панелями

Зовнішня обробка балкона пластиком не займе багато часу. Головне, заздалегідь підготувати необхідний інструмент, розрахувати кількість матеріалів і кріпильних елементів. З інструментів знадобиться рівень, перфоратор або дриль, лобзик, молоток і шуруповерт. Також стане в нагоді олівець для відміток.

Скільки знадобиться матеріалу, щоб обшити пластиком балкон? Тут необхідно зробити нескладні розрахунки. Потрібно виміряти необхідну довжину пластикових панелей, які будуть встановлюватися, а також їх ширину, і знати розміри самого балкона. Закуповувати стінові панелі варто з запасом, адже можливо деякі елементи прийдуть в непридатність при розкрійці та порізці, і їх потрібно буде замінити. Розглянемо докладніше інструкцію кріплення пластика.

Покроково монтаж ПВХ вагонки на балконі виглядає наступним чином:

  • Виконується підготовка – демонтаж старого покриття, якщо таке є.
  • Проводиться очищення всіх поверхонь від бруду і пилу.
  • Металевий каркас балкона покривається спеціальною ґрунтовкою, яка захистить його від корозії.
  • На каркас з металу в заздалегідь пророблені отвори монтується дерев’яна обрешітка, до якої буде кріпитися пластик для обшивки балкона. Попередньо всі елементи з дерева варто обробити спеціальними захисними складами, для продовження їх терміну експлуатації. Довжина кроку при установці обрешітки залежить від ширини пластикових панелей. При установці варто використовувати рівень.
  • Оздоблення балкона пластиковою вагонкою або панелями починається з кута, і перше полотно кріпиться саморізами в стартовий профіль.
  • Кожна наступна панель вагонки встановлюється в пази, що забезпечує щільне прилягання.
  • Всі ПВХ панелі важливо перевіряти за допомогою рівня перед кріпленням саморізами.

Коли зовнішня обшивка балкона панелями ПВХ завершена, виконуються роботи з утеплення конструкції. Це дозволить зберегти необхідний мікроклімат, знизити втрати тепла і створити комфортну атмосферу.

Обшивка лоджії пластиковими панелями

Обшивка лоджії пластиком виконується за такою ж інструкцією, як і балкон. Але з огляду на особливості конструкції – матеріалу і часу на роботу знадобиться менше, адже вона не виступає з площини фасаду, а примикає декількома стінами до будинку. На початковому етапі проводиться демонтаж старої обшивки і очищення всіх поверхонь. Далі за технологією встановлюється обрешытка з дерева або металу, попередньо покрита спеціальними захисними засобами. І до неї за допомогою саморізів кріпиться матеріал. Обшивка лоджії ПВХ панелями дозволяє запобігти проникненню холоду в кімнату, захищає конструкцію від вологи і надає їй естетичної привабливості.

Внутрішнє оздоблення балкона пластиком

Пластик може використовуватися не тільки для зовнішньої обробки балконів і лоджій. Серед ПВХ виробів є панелі для внутрішньої обробки балкона. Вони відрізняються, як правило, товщиною, фактурою, доступні в різних колірних рішеннях і дозволяють зробити ремонт приміщень дуже швидко.

Обшивка балкона пластиком всередині

Обшити балкон пластиком – найбільш економічно вигідне і просте рішення. Матеріал виглядає красиво, за ним легко доглядати, а процес установки не займає багато часу. Існує два способи установки пластика:

Якщо обраний варіант обробки балкона ламінованими панелями вертикального напрямку, то обрешітка повинна встановлюватися теж вертикально. З горизонтальним напрямком панелей все точно так само. Починати обшивку краще зі стелі, розмістивши планки поперек приміщення на відстані 40-50 см (залежить від ширини панелей). Кріплення пластика варто виконувати з кута, перевіривши рівнем напрямок, і зафіксувавши його саморізом або будівельним степлером. Всі наступні смуги теж регулюються за допомогою рівня.

Детальніше про це та інші корисні поради щодо самостійного монтажу пластику можна дізнатися на сторінці в Instagram компанії-виробника ПВХ продукції Brilliant.

Залиште відгук
Підпишіться на останні оновлення та дізнавайтеся про новинки та спеціальні пропозиції першими